YANGIN ALGILAMA ve İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir.
Yangın algılama ve ihbar sistemleri diğer güvenlik sistemleri gibi çok önemli yer tutmaktadır. Gerekli güvenlik önlemleri alınmadığı zaman, can ve mal kaybına neden olabilecek büyük bir risk faktörüdür.
Kuruluşa ait tüm noktaların  yangın riskine karşı detaylı analiz edilmesi, yangının partikül halindeki  ilk oluşumu anında algılanmasını ve yangına büyümeden müdahale edilmesine imkan vermeyi sağlamaktadır.
Binalarda farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek çok çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Günümüzdeki teknolojik yapılaşmada konutlar, fabrikalar, iş merkezleri, hastaneler ve insanların yoğun olarak bulunduğu binalarda yangın algılama sistemleri ile diğer güvenlik ve kontrol sistemleri arasında entegrasyon imkanı sağlamaktadır. Yangın Algılama ve Alarm Sistem tasarımları, fiziksel koşulları, işletme kriterlerinin belirlenmesi ve diğer risk analizleri kaliteli ürün konsepti yanında tamamlayıcı bir faktördür.
Yangın algılama Sistemi ile elektriğe, asansörlere, çıkış kapılarına, turnikelere ve diğer bazı önemli cihazlara müdahale ederek hem tehlikenin büyümesini önler, hem de binanın tahliyesini kolaylaştırır.
Firmamız Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği ilgili standartlara uygun olarak her projede tasarım, keşif, uygulama ve devreye alma işlemlerinde profesyonel çözüm sunmaktadır.
Tecrübe ve teknik bilgimiz ile ithal ve yerli birçok markaya teknik destek hizmeti verilebilmektedir.
Mevcut sistemlerin ücretsiz keşif, arıza, servis, onarım ve bakımları konusunda destek verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir